82 milyon yanınızda moralinizi yüksek tutun

82 milyon yanınızda moralinizi yüksek tutun

  • 11 Haziran 2019 08:38
  • A
  • A

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Nihat Özdemir'i telefonla arayarak İzlanda Keflavik Havalimanı'nda kötü davranışlara maruz kalan A Milli Takım'a mesaj gönderdi: "82 milyon yanınızda moralinizi yüksek tutun" Devlet olarak her türlü girişimi yaptıklarını ve gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Erdoğan, “Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız morallerini yüksek tutsunlar. Türk halkı onların yanında” dedi.

 

Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ay-yıldızlılara destek geldi. Erdoğan, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda yapacağı maç için İzlanda'da bulunan A Milli Takım kafilesinin Keflavik Havalimanı'nda maruz kaldığı kötü davranışlarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. TFF'den yapılan açıklamaya göre, Başkan Erdoğan, telefonla aradığı Özdemir'e devletin her türlü girişimi yaptığını ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.ÖZDEMİR DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ


Erdoğan, Özdemir'den, "Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız morallerini yüksek tutsunlar.Türk halkı onların yanında" mesajını teknik heyet ve takıma iletmesini istedi. Özdemir de destekleri için Erdoğan'a teşekkürlerini sundu. İZLANDA'YA ÇİFTE NOTA


A Milli Futbol Takımı'nın İzlandalı yetkililer tarafından gördüğü muameleye ilişkin Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliği aracılığıyla İzlanda'ya durumu kınayan nota verildi. Notada, yapılan muamelekınandı ve ek güvenlik tedbirlerinin alınması talep edildi. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği tarafından da Milli Takım kafilesinin, ülkeye girişleri sırasında maruz kaldığı muamelenin her bakımdan kabul edilemez, her türlü dostluk ilişkisinin dışında, ahlak kurallarına uymayan ilkel ve aciz bir tutum olduğu bildirildi.

 

BÜYÜK İNFİALE YOL AÇTI


Söz konusu girişimde İzlanda makamlarına, yaşananların Türk vatandaşları nezdinde büyük infiala yol açtığı belirtilerek, Türkiye ve Türk milleti adına bu tutumun protesto edildiği, şiddetle kınandığı ve konuya ilişkin izahat beklendiği vurgulandı. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı ve AK Parti Sözcüsü de yaşananları kınadı:


İBRAHİM KALIN (Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü): "Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir."


FAHRETTİN ALTUN (Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı): "Muamele diplomatik nezakete ve sportmenliğe uygun değildi.
Yetkilileri ve görevlileri kınıyorum."


ÖMER ÇELİK (AK Parti Sözcüsü): "İzlanda makamları, insani olmayan, sporun ruhuna uymayan ve diplomatik açıdan asla kabul edilmeyecek bu davranışların sorumlusudur."

GAZETECİLİK OYNUYORMUŞ!


İzlanda'da yaşanan gergin ortamda Emre Belözoğlu'nun röportajı esnasında mikrofon yerine fırça uzatan kişinin Belçikalı olduğu ortaya çıktı. 26 yaşındaki Corentin Siamang yaşananları Facebook'tan şöyle anlattı: "İzlanda'da başıma çılgın bir şey geldi. Belçika'ya olan uçağımı beklerken, Türk Milli Takımı'nın havaalanına geleceğini duydum. Çantamdaki bulaşık fırçasıyla gazeteci taklidi yapmak aklıma geldi. Güvenliği atlattım. 3 saat beklemelerinin benimle alakası yok. Tuttuğum bir tuvalet fırçası değil bulaşık fırçası ve mizahtır. Ona hakaret etmedim. Bir insana bulaşık fırçası ile yaklaşmamı yasaklayan bir kanun da yok."

GEÇ BİLDİRDİNİZ DİYE YALAN SÖYLEDİLER!

Türk makamlarının A Milli Futbol Takımı için Keflavik Havalimanı'nda hızlı geçiş hakkı talep ederken geciktiğini iddia eden İzlandalı yetkililerin yalanı ortaya çıktı. İzlanda Dışişleri Bakanlığı, talebin takımın Keflavik'e varışından yalnızca saatler önce gönderildiği için işleme konulmadığını ve kafilemizin standart uygulamalar gereği güvenlik kontrolünden geçirildiğini öne sürdü. Ancak Türkiye'nin İzlanda makamlarına futbol takımının hızlı geçişi için yaptığı ilk talep 16 Mayıs tarihini taşırken, 6 Haziran'da da bunun yinelendiği öğrenildi.

SİYASİLERDEN BÜYÜK TEPKİ

DEVLET BAHÇELİ 
(MHP Genel Başkanı): Yaşananlar skandal ötesi. Futbolcularımıza yönelik saldırgan tavırlar tam bir kabalık ve komplo. Mikrofon yerine fırça uzatan ahlâksızların futbolcularımızı taciz ve tahrik etmesi provokatörlüktür.

BİNALİ YILDIRIM (AK Parti İstanbul Bş.Bld. Başkan Adayı): Gençlerimizin moralini bozmak için modası geçmiş yollar izliyorlar. Bu hareket çocuklarımızı daha da hırslandıracaktır."

BURAK'TAN FIRÇALI ESPRİ
Burak Yılmaz, Emre'nin yaşadığı olay üzerine esprili bir paylaşım yaptı. Takımın kamp yaptığı otelde Emre Belözoğlu ile fotoğraf paylaşan golcü futbolcu, "Yıllarca çok fırçasını yedik" notunu yazdı.

 

SABAH

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.